Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šokējoši: Latvijā strauji progresē “Nāves spēle”

Uzmanīsim savus bērnus!

Iegriezt rokā, iegriezt rokā vaļa formu, iegriezt kājā, klausīties depresīvu mūziku, ne ar vienu nerunāt, uzkāpt uz augstas ēkas un pieiet pie pašas malas, katru rītu celties plkst. 4.20, izdarīt pašnāvību, pakaroties vai nolecot no kādas ēkas jumta. Daži no tā sauktās ”nāves spēles” uzdevumu saraksta, kas nonācis arī raidījuma “Bez Tabu” rokās.

Bīstamo spēli jaunieši uzsāk sociālajos portālos, ar speciālu mirkļbirku palīdzību. Tad dalībniekam tiekot doti piecdesmit uzdevumi katrai dienai. Visbiežāk jāgraiza ķermeņa daļas, rokas, kājas, arī lūpa, jākāpj uz augstām celtnēm un beigās jāveic pašnāvība, pakaroties vai nolecot no augstas ēkas.

Spēle laupījusi vairāku jauniešu dzīvības Krievijā, to aizsācis kāds grupējums, kura līderis šobrīd ir aizturēts. Bet spēle nonākusi arī līdz Latvijai. Trauksmes zvanus no vecākiem, skolotājiem un klasesbiedriem saņem gan Valsts policija, gan Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, gan Droša interneta centrs.

Divi jaunieši gandrīz nolēkuši no vecās Radiotehnikas ēkas, abiem uz rokām bijuši griezumi, un vēlāk māte dēla telefonā atradusi fotogrāfijas, kas liecina, ka jaunieši bijuši spēles dalībnieki. Valsts policija informāciju apstiprina, bet vairāk komentāru par konkrēto gadījumu nesniedz.

Šobrīd policijai arī nav pārliecinošas informācijas, ka spēlē iesaistīta kāda trešā persona, kura dod konkrētus uzdevumus un draud jauniešiem ar tuvinieku nogalināšanu, ja viņi no spēles izstāsies. Drošāka interneta centra vadītāja skaidro, ka spēlē piedalās slēgtas jauniešu grupas, kuriem ir tieksme uz pašiznīcināšanos.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija uzskata, ka visapdraudētākie ir bērni no 10 līdz 13 gadu vecumam. Tas ir vecums, kurā bērni ir visvairāk manipulējami. Ja viņiem ir interese, un viņi negūst atbalstu no ģimenes un draugiem, viņi var iesaistīties šādās bīstamās izklaidēs.

Inspekcija konsultē spēlētāju tuviniekus, iesaka kā rīkoties, arī skolotājiem nepieciešams sekot līdzi, kas notiek audzēkņu vidū un nepalikt vienaldzīgiem. Jo, visticamāk, Latvijā nav vainīgo, spēli veido paši jaunieši, viens otru ”uzkurinot”.
Drošs internets aicina ziņot sociālo portālu administratoriem par kontiem, kuros parādās jebkāda informācija par šo spēli, var arī ziņot drošam internetam.

Interneta komentāros atrodamas versijas, ka spēles ideja aizgūta no 2016. gada amerikāņu trillera ”Nervs”, arī šī filma stāsta par spēli, kuras dalībniekiem jāpieņem dažādus izaicinājums, pirmie ir pavisam nevainīgi un pat jautri, bet beigās pārtop dzīvībai bīstamās darbībās.


5,796 skatījumi

Un Tavas domas par šo?